• dias01
  • dias02
  • dias03
  • dias04
  • dias05
  • dias06
  • dias07
  • dias08
  • dias09
  • dias10
  • dias11
  • dias12
  • dias13
  • dias14
  • dias15
  • dias16
  • dias17
  • dias18
  • dias19
  • dias20
  • dias21
  • dias22
  • dias23
  • dias24
  • dias25
  • dias27
  • dias26
  • dias28
  • dias29
  • Akvariedommere i arbejde
  • Akvarie 1 - Klasse 2 Allan Morgen, Vestsjællands Akvarie og Terrarie Klub - 82 point - 3. plads
  • Akvarie 1 - Klasse 2 Allan Morgen, Vestsjællands Akvarie og Terrarie Klub - 82 point - 3. plads
  • Akarie 2 - Klasse 4 Jan Lyngdorf, Roskilde Akvarieforening, - 68,5 point - 2. plads
  • Akvarie 2 - Klasse 4 Jan Lyngdorf, Roskilde Akvarieforening, - 68,5 point - 2. plads
  • Akvarie 3 - Klasse 4 Jan Lyngdorf, Roskilde Akvarieforening, - 65 point - 3. plads
  • Akvarie 3 - Klasse 4 Jan Lyngdorf, Roskilde Akvarieforening, - 65 point - 3. plads
  • Akvarie 4 - Klasse 15 Jan Lyngdorf, Roskilde Akvarieforening, - 92 point - 1. plads (ingen modstander)
  • Akvarie 4 - Klasse 15 Jan Lyngdorf, Roskilde Akvarieforening, - 92 point - 1. plads (ingen modstander)
  • Akvarie 5 - Klasse 2 Flemming Fokdal, Roskilde Akvarieforening - 75 point - 6. plads
  • Akvarie 5 - Klasse 2 Flemming Fokdal, Roskilde Akvarieforening - 75 point - 6. plads
  • Akvarie 6 - Klasse 2 Kenneth Dietz, Roskilde Akvarieforening - 77 point - 4. plads
  • Akvarie 6 - Klasse 2 Kenneth Dietz, Roskilde Akvarieforening - 77 point - 4. plads
  • Akvariedommere på arbejde
  • Akvarie 7 - Klasse 2 Allan Roslund, Københavns Akvarieforening - 76 point - 5. plads
  • Akvarie 7 - Klasse 2 Allan Roslund, Københavns Akvarieforening - 76 point - 5. plads
  • Akvarie 8 - Klasse 2 Johnny Bender, Københavns Akvarieforening - 83,5 point - 2. plads
  • Akvarie 8 - Klasse 2 Johnny Bender, Københavns Akvarieforening - 83,5 point - 2. plads
  • Akvariedommere på arbejde
  • Akvarie 9 - Klasse 2 Ole G. Nielsen, Ølstykke Akvarieforening - 73,5 point - 7. plads
  • Akvarie 9 - Klasse 2 Ole G. Nielsen, Ølstykke Akvarieforening - 73,5 point - 7. plads
  • Akvarie 10 - Klasse 5 Peder Bach, Ølstykke Akvarieforening - 85 point - 1. plads (ingen modstander)
  • Akvarie 10 - Klasse 5 Peder Bach, Ølstykke Akvarieforening - 85 point - 1. plads (ingen modstander)
  • Akvarie 11 - Klasse 4 Kim Nilsson & Michael Fisker, Ølstykke Akvarieforening - 83 point - 1. plads
  • Akvarie 11 - Klasse 4 Kim Nilsson & Michael Fisker, Ølstykke Akvarieforening - 83 point - 1. plads
  • Akvariedommere på arbejde
  • Akvarie 12 - Klasse 2 Hans Ole Kofoed, Holbæk Akvarie Klub, - 90 point - 1. plads
  • Akvarie 12 - Klasse 2 Hans Ole Kofoed, Holbæk Akvarie Klub, - 90 point - 1. plads
  • Akvarie 12 - Klasse 2 Hans Ole Kofoed, Holbæk Akvarie Klub, - 90 point - 1. plads

Hjemmebedømmelse 2017

Regionens hjemmebedømmelse, der samtidig var klub/forenings-bedømmelse foregik søndag den 26. marts 2017. Dommere var på skift Hans Ole Kofoed, Kenneth Bjørk og Steen Larsen, DAS. (Vises billederne ikke (IE) kan de ses i galleriet HER)

 Retur til Regionssiden


 

Hvem er online?

Vi har 15 gæster og ingen medlemmer online

© Copyright Dansk Akvarie Union 1990-. All Rights Reserved.

pilop-2